Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej

Data publikacji strony internetowej: 2021-02-02
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2025-02-20

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia: 2025-03-31

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Justyna Tomaszowicz, pppdabrowa@interia.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 14 6422711. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej prowadzi stronę internetową: https://poradnia-dt.pl/ Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu gov.pl/. Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Status ten dotyczy części wspólnych serwisu – w szczególności układu, wyglądu i nawigacji. Za dostępność cyfrową treści prezentowanych w serwisie odpowiadają właściciele poszczególnych stron. Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do dyrektora placówki mgr Justyny Tomaszowicz, za pośrednictwem poczty elektronicznej: justyna.tomaszowicz@poradnia-dt.pl, lub telefonicznie 14 642 27 11.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania. Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, zostaniecie Państwo o tym poinformowani. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Nowy termin nie będzie dłuższy niż  8 tygodni. Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością:

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej. Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

·         Justyna Tomaszowicz – dyrektor, adres: ul. Szpitalna 1, 33-200 Dąbrowa Tarnowska, e-mail: pppdabrowa@interia.pl

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie. Niemniej jednak zachęcamy w pierwszej kolejności do kontaktu z dyrektorem placówki, być może Państwa sprawa będzie mogła być wyjaśniona na miejscu . 

Strona Rzecznika Praw Obywatelskich

Dostępność architektoniczna

Siedziba Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej mieści się przy ul. Szpitalnej na I piętrze. Główne wejście do budynku znajduję się od strony parkingu.  W obrębie głównego wejścia do budynku znajdują się dwa miejsca parkingowe oznaczone kolorem niebieskim przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. W budynku znajdują się jeszcze dwa wejścia boczne – jedno od strony ul. Szpitalnej, drugie od tyłu budynku. Wszystkie wejścia mają podjazdy dla wózków.  Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą swobodnie poruszać się w obrębie całego budynku wyłącznie za pomocą windy, korytarzy. Na parterze budynku jest przystosowana toaleta dla osób z niepełnosprawnością. W budynku wykonano wyróżnienie (w postaci taśm) początku i końca wszystkich biegów schodowych. Do budynku i jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych. Budynek wyposażony jest w tablice tyflograficzne, napisy w alfabecie Braille’, ścieżki naprowadzające, pętle indukcyjną.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej zapewnia wsparcie w komunikacji dla osób słabosłyszących za pomocą pętli indukcyjnej, znajdującej się w siedzibie jednostki. Osoby deklarujące potrzebę skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego proszone są o kontakt za pomocą dostępnych środków komunikacji lub za pośrednictwem innych osób np. asystenta o poinformowanie o potrzebie zapewnienia tłumacza j. migowego. Zgodnie z ustawą z dnia 19.08.2011r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się, chęć skorzystania z takiej formy należy zgłosić, co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych.